V on-line rozhovoru se čtenáři IHNED.cz se šéf hnutí Tomio Okamura opřel do současného politického systému, který podle něj nefunguje, i do médií. "Mnoho médií si plete svobodu slova se svobodou lhát. A jelikož média dobře vědí, že mají moc ovlivnit veřejné mínění, tak toho často ve spojení s ekonomicko-politickou mafií využívají," tvrdí Okamura.

Ten opět několikrát zopakoval, že jeho hnutí usiluje o zavedení přímé demokracie. "Zkuste třeba také navštívit Švýcarsko a pobavit se tam s lidmi, jak u nich přímá demokracie funguje. Takže krátce a stručně: já jsem náš program nevymyslel, náš program jsou vesměs vyzkoušené nejlepší fungující modely z nejvyspělejších zemí světa," reagoval na dotaz čtenáře, který ho nazval populistou.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.