Klíčová aukce mobilních frekvencí přinesla i napodruhé překvapení. Tentokrát skončila velmi brzy a přes vyhrazené místo pro čtvrtého operátora neuspěl ani jeden ze dvou přihlášených zájemců. Frekvence pro sítě čtvrté generace si tak rozdělí pouze stávající trojice. Český telekomunikační úřad (ČTÚ) však stále může otevřít trh konkurenci regulací nebo prodejem nyní nevydraženého spektra.

Přestože si stát od aukce sliboval především příchod čtvrtého operátora, podle předsedy ČTÚ Jaromíra Nováka se i bez něj tržní poměry změní. "Neúspěch to není. Vytvořili jsme ideální podmínky pro vstup čtvrtého hráče, a i když se nikdo nerozhodl jich využít, výsledkem je otevírání trhu konkurenci," říká. Naráží hlavně na závazek operátorů pustit virtuální konkurenty do nových sítí. Může se také znovu rozběhnout připravovaná regulace trhu s voláním, na niž se právě v očekávání příchodu čtvrtého hráče kladl menší důraz.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.