O spoluzakladateli a současném generálním řediteli firmy Sprinx Systems Jiřím Čápovi nebylo nikdy příliš slyšet. "Nemyslel jsem si, že by můj příběh někoho mohl zajímat," říká skromně. Právě on přitom před dvaceti lety naskočil se svým tehdejším spolužákem z jaderné fakulty ČVUT Janem Tomčíkem do pozvolna se rozjíždějícího vlaku, který měl Česko seznámit s internetem, a zapsal se do zdejší technologické historie. V roce 1996 představil světu své první "dítě" - internetový portál Atlas. Nebýt tohoto projektu, možná by v současnosti jeho firma Sprinx neparticipovala na řadě významných kosmických programů, nevyvíjela superpočítač Amálka a neměla dobré reference ve světě.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • PRŮKOPNÍK ČESKÉHO INTERNETU. Zakladatel a šéf technologické společnosti Sprinx Systems Jiří Čáp byl u toho, když se začal internet šířit do českých domácností. Sám k tomu přispěl založením významného portálu Atlas.cz. Ten pro něj ale nebyl, na rozdíl od konkurence, jen lukrativní komoditou, jako spíš startovací dráhou k další kariéře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.