Justice, energetika, medicína nebo bankovnictví - prosadit se v každém z těchto oborů vyžaduje výjimečné znalosti, schopnosti a osobní sílu. Většinu z významných postů v nich zastávají muži. O to více je třeba si vážit žen, které dokázaly totéž, a to bez pomoci genderových kvót a nařízení.

Zlato z loňského ročníku ankety letos obhájila státní zástupkyně Lenka Bradáčová. Zůstává nepřehlédnutelnou osobností české justice, která má ve své kompetenci celou řadu důležitých politických i podnikatelských kauz za poslední období. Její mediální obraz lze shrnout slovy "neústupná, neúplatná a spravedlivá" a ona sama přiznává, že je přísná a náročná, na sebe i na své okolí. Vzbuzuje respekt, ale také naděje. Pro velkou část veřejnosti je ztělesněním prototypu člověka, který "konečně udělá pořádek".

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.