Většinoví majitelé českých akciovek se letos ve velkém snaží vytěsnit menšinové akcionáře. Od ledna 2014 totiž pozbývá účinnosti obchodní zákoník a nový zákon o obchodních korporacích posílí postavení minoritních akcionářů a jejich vytěsnění se tak pro firmy ztíží.

Jen v letošním roce už tento proces dokončilo 20 českých podniků, u dalších 13 se už konaly valné hromady, které o něm rozhodly. V součtu 33 firem je nejvyšší počet od roku 2009, kdy proběhlo celkem 57 vytěsnění. Vyplývá to ze statistik databáze MagnusWeb a propočtů poradenské společnosti Bisnode k poslednímu říjnu, které má k dispozici server IHNED.cz.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.