"Informační systém K2 se rozrostl v bohatý firemní informační portál, přes který lze přistupovat ke všem důležitým firemním datům - od počítače v pracovní kanceláři přes webového klienta z notebooku na cestách po chytré telefony a tablety úplně odkudkoli," tvrdí Marek Kučera, výkonný ředitel společnosti.

K2 Portal se dočkal výrazného grafického faceliftu, který podle zástupců firmy představuje první krok ke sjednocení uživatelského rozhraní napříč všemi platformami a zařízeními. Důraz byl rovněž kladen na intuitivní ovládání programu a mobilních klientů a aplikací.

Zároveň s novou verzí byla představena první generace K2 e-shopu, která umožní přímé propojení IS s internetovým obchodem, a pokročilé analytické nástroje K2 analytics, které budou k dispozici také jako samostatné aplikace pro mobilní zařízení s operačními systémy Android a iOS.

Mezi největší přínosy nové verze K2 Portal patří právě mobilita, u které se vývojáři K2 atmitec zaměřili nejen na užitečné analytické nástroje, ale také na aktivní komunikaci systému s uživateli.

"Systém je opravdu živý - chystá pro své uživatele přehledné analýzy a upozorňuje je na důležité změny, úspěchy a situace k řešení. Všechny informace, které budete kdy při práci potřebovat, tak jsou vždy jen pár kliků či doteků daleko," dodává Kučera.

OKI MC780

Související