Poslední kilometry silnice do Žítkové vedou hlubokými bukovými lesy. Když tam konečně dorazíte, zjistíte, že domky jsou rozházené daleko od sebe a zapadlé v kopcích, takže vůbec nepostřehnete, kde obec začíná a končí. Čekáte pár stařičkých stavení, a tak vás překvapí, jak s chaloupkami ostře kontrastuje moderní budova obecního úřadu, velkoryse pojatý čtyřhvězdičkový hotel pro turisty a o něco skromnější, ale pořád velice elegantní penzion vybudovaný ze staré školy, která byla první v Moravských Kopanicích.Na recepci trochu nervózně požádám o slíbený kontakt na pamětníka či pamětnici bohyní. Z knížky Kateřiny Tučkové vím, že ani bohyně nepřijaly každého, zvlášť ne toho, kdo působil moc sebejistě. Naštěstí dostanu jméno i směr, kterým se mám vydat.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.