Centrální banka vyrazila dech ekonomům, podnikatelům i spotřebitelům. Aby dosáhla vyššího růstu cen, rozhodla se výrazně znehodnotit českou měnu. A to v míře, kterou nikdo neočekával. V jednu hodinu odpoledne ČNB oznámila, že chce, aby se koruna držela u kurzu 27 korun za euro. Současně na trh vrhla desítky miliard korun. Účinek byl okamžitý.

Během třiceti minut euro podražilo o korunu a následně se kurz ustálil těsně pod hladinou nadiktovanou centrální bankou. Tak prudký propad koruny v tomto tisíciletí nemá obdoby.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.