Statisíce plátců daně z přidané hodnoty čeká od ledna nová povinnost. Daňové přiznání budou moci podávat už jen elektronicky. Tedy s výjimkou podnikatelů - fyzických osob - s obratem do šesti milionů korun ročně. A elektronicky budou muset nově komunikovat se "sociálkou" i všichni zaměstnavatelé. Nová povinnost může přinést náklady navíc.

Daňová správa přitom nyní dostává necelou třetinu daňových přiznání k DPH v elektronické podobě, z toho většinu s ověřeným elektronickým podpisem. Jde ale zřejmě spíše o větší firmy, které tuto možnost využívají.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.