"Váhám, jak si teď bude společnost vysvětlovat, co je spravedlnost," říká nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman v rozhovoru pro Hospodářské noviny.

Naráží na rozhodnutí Nejvyššího soudu, který zastavil stíhání exposlanců obviněných, že se vzdali mandátu výměnou za placená místa ve státních firmách.

HN: Nejvyšší soud fakticky zastavil stíhání exposlanců Petra Tluchoře a spol. za údajnou korupci. S tím, že je chránila poslanecká beztrestnost. Souhlasíte s tím?

Předně musím říct, že to rozhodnutí respektuji. Je to prostě výklad otázky, která doteď nebyla nikdy řešena. A je to výklad výrazně rozšiřující imunitu. Je pro mě těžko uchopitelné, když dělá rozdíl mezi třemi poslanci, kteří se vzdali mandátu, a nemůžou být stíháni. A expremiérem Nečasem, který stíhatelný je.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.