V Plzeňském Prazdroji se zaměřili na zavedení práce z domova a částečné pracovní úvazky, Škodě Auto se daří navyšovat počet studentek ve svých učilištích. "A snažíme se oslovit středoškolsky vzdělané ženy, aby rozšířily řady našich zaměstnanců," říká vedoucí vnějších vztahů automobilky Michal Kadera. Do firemní školky Siemensu zase mohou chodit nejen děti zaměstnaných žen, ale i mužů.

Všechny tyto firmy spojuje snaha důsledně uplatňovat rovné příležitosti pro ženy a muže a vytvářet podmínky pro profesní uplatnění žen. Tyto tři firmy, stejně jako 16 dalších tuzemských podniků, včera podepsaly Memorandum diverzita 2013+, v němž se zavazují zavádět programy, které mají podporovat ženy v jejich kariérním rozvoji. Členka představenstva skupiny ČEZ Michaela Chaloupková při podpisu memoranda prohlásila, že je multifunkční žena. "Jsem matka, manažerka a dělám v oboru, který byl ještě nedávno pro ženy spíše uzavřený. Jsem exemplárním příkladem, že to jde," řekla.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.