F inančník Warren Buffett, druhý nejbohatší Američan, opět dokázal, že má čich na ty správné akcie, a ne nadarmo se mu proto přezdívá Věštec z Omahy. Jeho investiční holding Berkshire Hathaway vydělal během letošního třetího čtvrtletí 5,05 miliardy dolarů (97 miliard korun) čistého, meziročně o 29 procent více.

Analytici sledující kapitálové trhy nicméně očekávali, že výsledky Berkshire, kterou 83letý Buffett ovládá od roku 1965, budou ještě o něco lepší. Provozní zisk připadající na jednu akcii dosáhl za období od července do září 2228 dolarů, přičemž experti v průměru předpokládali 2402 dolarů na akcii.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.