Dubou na Českolipsku projíždí asi pět tisíc aut denně, z toho tisícovka nákladních. Ulevit městu má obchvat za 620 milionů korun. Jeho stavba se ale může zpozdit - pokud by nová Poslanecká sněmovna nestihla schválit státní rozpočet na příští rok a došlo na rozpočtové provizorium. To je stále pravděpodobnější, protože mu nahrává politická nejistota.

"Nemohli bychom zahájit projekty z nového programového období Evropské unie 2014 až 2020, a to ani přípravné práce," vidí hlavní nebezpečí rozpočtového provizoria ředitel Státního fondu dopravní infrastruktury Tomáš Čoček.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.