Dnes jsou tomu dva měsíce, co Rada Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Michalem Haškem schválila kodex etiky, jenž deklaruje standardy chování, které kraj očekává od členů volených orgánů kraje, ředitelů příspěvkových organizací a dalších dotčených osob. Možná tehdy ani sám Hašek netušil, jaký bič na sebe plete.

Hned první bod etického kodexu je pro hejtmana, jenž je ztělesněním snah o puč v sociálnědemokratické straně a je ve voleném orgánu kraje, velmi problematický. Uvádí se v něm totiž, že osoby, jichž se dotýká, vykonávají svoji činnost vždy "ve veřejném zájmu a zdrží se jednání, které by ohrozilo důvěryhodnost Jihomoravského kraje". O tom, že Michal Hašek pod svojí důvěryhodností vykopal přímo štolu, dnes již není pochyb. Jen těžko lze věřit politickému předákovi, který se veřejně přiznává ke lži. Zřejmě pochopil - nebo k tomu byl donucen tíhou okolností -, že situace je neúnosná, a čtyři dny po své návštěvě prezidenta v Lánech přišel s omluvou. Nemusíme být ale ani příliš "protihaškovští", aby nás nenapadlo: bylo to tentokrát opravdu poprvé? Nebo podobné chování procházelo statutárnímu místopředsedovi ČSSD dlouho, jen si toho nikdo nevšiml?

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.