V polské Krynici, lázních s léčivou minerální vodou, vyrostly desítky stanů a stánků a sjeli se delegáti z celého světa. Každoroční ekonomické fórum má letos přes tři tisíce účastníků včetně několika úřadujících prezidentů a množství bývalých ministrů. Nad otázkou, koho by tu ještě rád přivítal, se programový ředitel Zygmunt Berdychowski na chvíli zamyslí a pak se usměje. Mým snem je mít tu Putina, svěřuje se se spikleneckým úsměvem. V debatě v rámci kulturní sekce je tématem Rusko. Miluji je a nenávidím zároveň, prohlašuji poněkud pateticky. Za bývalý režim a invazi v osmašedesátém a mezi ruskými delegáty se to rozšumí. Ruština je vedle polštiny a angličtiny oficiálním jazykem fóra a muž, jenž se vztyčil v publiku, jí hovoří přerývaně a vzrušeně. "Vy máte co říkat," ježí se, "v osmnáctém roce u nás Češi stříleli do lidí," naráží na české legionáře a jejich pomoc bělogvardějcům v boji proti bolševikům a mně se otvírá nůž v kapse.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 50 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.