"Až se Marek Šnajdr seznámí s odůvodněním rozhodnutí Nejvyššího soudu, tak k tomu veřejně vystoupí a bude o tom mluvit s novináři. Osobně si troufám odhadovat, že minimálně otázku odškodnění za vazbu nenecháme jen tak," říká v rozhovoru pro IHNED.cz advokát exposlance ODS Šnajdra Lukáš Trojan.

Soud rozhodl, že stíhání tří bývalých poslanců Šnajdra, Fuksy a Tluchoře už nemůže pokračovat.

Je to fakticky konec vyšetřování?

Tady se může stát už asi všechno, ale asi ano. Státní zástupce dvakrát dostal od Nejvyššího soudu rozhodnutí, které jasné říká, že tři exposlance nemůže stíhat. Takže věřím, že nebude hledat další a další cesty. A že je to konec.

Vrchní státní zástupce Ištvan chtěl dokázat, že se ta dejme tomu korupční vyjednávání o výměně mandátů za funkce odehrávala i mimo sněmovnu, tedy mimo dosah poslanecké imunity. Nejvyšší soud ale říká, že nezáleží na tom, kde se schůzky konaly. Že není možné z toho příběhu vytrhávat jednotlivé části. Také to tak čtete?

Interpretujete to správně.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.