Řadu let neustále řešíme řadu prakticky stejných otázek týkajících se energetických zdrojů. Stavět či nestavět další jaderné bloky? Zvýšit naši závislost na dodávkách plynu? Jak zvýšit podíl obnovitelných zdrojů energie (OZE) v energetickém mixu? Jak řešit ubývající zásoby uhlí? Jak zajistit smysluplnou budoucnost centrálním zdrojům tepla?

Podobných klíčových otázek je mnohem a mnohem více a zabývá se jimi i Státní energetická koncepce, ať už v platném znění, nebo v posledním realizovaném návrhu, který žel v platnost nestihl vejít. Nicméně řada z těchto otázek by byla výrazně méně palčivější, kdyby se kladl mnohem větší důraz na opatření vedoucí k energetickým úsporám a kdyby smysluplné investice do efektivnějšího nakládání s energiemi měly obecně větší podporu. Ať už se bavíme o podpoře finanční, nebo morální.

Zatím jste si přečetli méně než 5 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.