Technologie 3D tisku je stále dostupnější pro firmy i domácí uživatele. Podíl na tom mají i Češi, zejména jeden - Josef Průša. Ten vyvinul jeden z nejpopulárnějších modelů 3D tiskárny pro domácí nadšence. Jde o vylepšenou verzi "stavebnice" RepRap - Průšův model nese označení Prusa Mendel.

Průmyslové tiskárny i dnes stojí miliony korun, dokážou potom vytisknout také prototyp celého automobilu. Malé domácí tiskárny, které si uživatelé skládají z jednotlivých součástek, přijdou asi na dvacet tisíc korun, kompletní domácí tiskárna Cubify stojí zhruba 30 tisíc (plus cena dopravy z USA) a česká tiskárna DeeOrange přijde na 43 tisíc korun. V podobné cenové relaci je i tiskárna MakerBot (viz foto).

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.