Založení firmy v Česku trvá skoro dvacet dní, v průměru o polovinu déle než ve vyspělých zemích OECD. Připojení nového skladu k elektrické síti u nás trvá 146 dní, v sousedním Německu jen sedmnáct. I proto se Česko ocitlo ve včera zveřejněném žebříčku Světové banky Doing Business, který hodnotí snadnost podnikání ve 189 zemích, na 75. místě. Oproti loňsku se propadlo o deset pozic.

"Není to překvapení, už v letošním žebříčku konkurenceschopnosti Světového ekonomického fóra jsme se posunuli výrazně směrem dolů," říká Jaroslav Hanák, šéf Svazu průmyslu a dopravy, sdružení velkých firem. "Politická reprezentace není schopna zlepšit kvalitu podnikatelského prostředí."

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.