"Česká lvice" Petra Kvitová zabojovala a po prohře se Serenou Williamsovou porazila páteční soupeřku Angelique Kerberovou a postoupila do semifinále Turnaje mistryň. V rozhodujícím duelu o druhé postupové místo z Červené skupiny zdolala německou tenistku 6:7, 6:2 a 6:3.

Soupeřkou předloňské vítězky Turnaje mistryň Kvitové v sobotním semifinále bude turnajová čtyřka Li Na. Číňanka porazila zraněnou Bělorusku Viktorii Azarenkovou 6:2, 6:1 a s třemi výhrami ovládla Bílou skupinu. Ve druhém semifinále se Srbka Jelena Jankovičová pokusí zaskočit světovou jedničku a obhájkyni titulu Američanku Serenu Williamsovou.

"Cítím se skvěle, jsem sice unavená, protože to byl hodně těžký zápas. Jsem teď šťastná, že si zase zahraju semifinále," řekla Kvitová na kurtu. K výhře si pomohla téměř padesáti vítěznými údery (47) a také výborným returnem.

Kvitová získala v úvodní sadě první brejk, ale o tuto výhodu po chybách přišla a set ztratila v tie-breaku. Na začátku druhého dějství zvládla kritickou situaci, za stavu 0:1 odvrátila dva brejkboly. Zbytku sady dominovala a vynutila si třetí set.

"V prvním setu jsem nehrála moc dobře, ale věděla jsem, že mám stále šanci. Bojovala jsem až do konce a vyplatilo se. Jsem ráda," řekla tenistka.

Ve hře obou tenistek bylo cítit napětí a důležitost utkání, i proto občas dělaly lehké chyby. Kvitová se snažila hrát agresivně, Němka dobře běhala a vracela míče.

V rozhodující sadě vzala přesnější Kvitová soupeřce hned servis. Pak o svůj sice přišla, ale hrála stále lépe a do konce setu sebrala Kerberové podání ještě dvakrát. Podruhé v kariéře si tak zahraje semifinále Turnaje mistryň.

S Li Na se Kvitová střetla v minulosti šestkrát a bilance je vyrovnaná 3:3. "Jsme kamarádky, ráda s ní hraju a bude to boj jako vždycky. Těším se na zápas, i když to bude náročné," řekla Kvitová, svěřenkyně kouče Davida Kotyzy.

Tenisový Turnaj mistryň v Istanbulu:

Červená skupina:

Kvitová (5-ČR) - Kerberová (8-Něm.) 6:7 (3:7), 6:2, 6:3.

Konečná tabulka:

1. S. Williamsová 3 3 0 6:0 6
2. Kvitová 3 2 1 4:3 4
3. Kerberová 3 1 2 3:4 2
4. A. Radwaňská 3 0 3 0:6 0

Bílá skupina:

Li Na (4-Čína) - Azarenková (2-Běl.) 6:2, 6:1, Erraniová (6-It.) - Jankovičová (7-Srb.) 6:4, 6:4.

1. Li Na 3 3 0 6:1 6
2. Jankovičová 3 1 2 3:4 2
3. Azarenková 3 1 2 2:4 2
4. Erraniová 3 1 2 2:4 2

Semifinálové dvojice: Kvitová - Li Na, S. Williamsová - Jankovičová.