Působí zvláštně, že je dnes Karel Prager vnímaný jako "režimní" architekt, ačkoliv byl po většinu normalizace v politické nelibosti. Snad to způsobil fakt, že je autorem dnes sice čím dál více uznávané budovy Federálního shromáždění, která však dříve tolik evokovala komunistickou garnituru. Stavba sama za to ale nemohla. Pragerův návrh zvítězil v regulérní soutěži, jíž se zúčastnily architektonické špičky té doby. Architektovo dílo právě připomíná výstava Karel Prager - architekt, stavitel, vizionář v pražském Veletržním paláci, jež je dalším příspěvkem k diskusi o charakteru a kvalitách české socialistické architektury.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.