Na dluhopisech se nemá už jen vydělávat. Nově mají i v tuzemsku přinášet také dobro. Takzvané sociální dluhopisy chce v Česku představit nadace Erste. V úterý představí na konferenci v Praze koncept těchto cenných papírů, který ve světě funguje teprve pár let. 

"Jsme přesvědčeni, že tento přístup může v České republice najít uplatnění a setkat se s pozitivním přijetím," vysvětluje společnost. Zatím nemá přesný plán, jak bude postupovat, nebo na jaké konkrétní projekty se zaměří, tomu má pomoci právě výsledek chystané konference. 

Sociální dluhopisy motivují nadace či soukromé investory k tomu, aby vložili peníze do nejrůznějších veřejně prospěšných projektů. Ve Velké Británii se tak například financuje podpora ohrožených dětí nebo programy, které mají pomoci začlenit do společnosti mladé delikventy. 

Podmínkou ale je, aby se jednalo o dlouhodobé projekty, u kterých se dá změřit, jak jsou ekonomicky přínosné pro společnost.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru