Přes osm let usedal Petr Konvalinka do předsednického křesla Akademického senátu ČVUT. Řídil jednání zástupců osmi rozličných fakult univerzity a pod jeho vedením se schvaloval například univerzitní rozpočet. Aktivně vystupoval také proti vysokoškolské reformě bývalého ministra Josefa Dobeše.

Při volbě nového rektora největší české techniky se Konvalinkovo osmileté působení v senátu ukázalo jako klíčová výhoda. Současného prorektora ČVUT Vojtěcha Petráčka porazil jasně. "Kdybychom byli pro senát oba neznámí kandidáti, tak by naše šance byly určitě vyrovnanější. Kandidovat z pozice předsedy akademického senátu je výhoda," uznal v rozhovoru pro HN Konvalinka. "I když jsem z funkce dva měsíce před volbou odstoupil, do poslední chvíle jsem s těmi lidmi byl v kontaktu a oni mě za osm let dokonale poznali," dodal třiapadesátiletý Konvalinka.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.