Legendární výrobce kalkulaček Texas Instruments sponzoruje výzkumnou činnost jednoho z doktorandů pražského ČVUT. Americká společnost podpoří jeho práci čtyřiceti tisíci eury ročně, což je v přepočtu milion korun. "Je to velmi prestižní záležitost, na výzkumu spolupracuje Texas Instruments pouze se čtyřicítkou škol na světě," vysvětluje děkan fakulty Pavel Ripka.

Jde o další důkaz, že technické školy se čím dál častěji dostávají do hledáčku významných firem. A zároveň tím nacházejí cestu, jak financovat studium v době, kdy ubývá studentů, a univerzita tak dostává od státu méně peněz.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.