V západní Evropě je mezi korporátními zákazníky na vozidlo pohlíženo především jako na výrobní prostředek, na který je navázána celá řada doprovodných služeb. Ale ani retailoví zákazníci nemají potřebu vozidlo vlastnit.

Na českém trhu je vlastnictví vozu stále důležitým kritériem při rozhodování o způsobu jeho pořízení. "Myslím si však, že mírný odklon od vlastnictví vozu k jeho využívání jako služby je již patrný i na českém trhu. Operativní leasing nabývá na oblibě a je řešením nejen pro velké flotily, ale určitě správnou volbou i pro živnostníka s jedním vozidlem. S ohledem na ekonomickou situaci si firmy v současné době hlídají své náklady. Každá cesta, vedoucí ke snížení je vítána," říká Jan Kranát, jednatel společnosti ŠkoFIN.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.