Red Bull, který celý pokus o další technologický triumf člověka nad přírodou financoval, přesně před týdnem zveřejnil videozáznam z celého letu, na nějž se fanoušci odvážného skokana těšili od chvíle, kdy kamera na stratosférickém balonu zabrala skafandr mizející v prostoru nad zemskou masou. Doporučujeme zhlédnout na velkém monitoru.

 

 

 

V pondělí se nakrátko odmlčel Facebook, sociální síť sítí, na niž mnozí uživatelé nemohli kvůli předem neohlášené údržbě zveřejňovat své příspěvky. Řada lidí proto zhruba na hodinu vzala zavděk Twitterem a komunikačními kanály. Nejlépe situaci po krátkodobé internetové panice vystihl novinář Filip Rožánek.

 

 

 

Jeden člověk, jehož údržba Facebooku rozhodně nevyvedla z míry, a to proto, že světu nechce prozradit jediný detail ze svého soukromí, je paradoxně největší investor do společnosti Twitter - Suhail Rizvi. Soukromí si prý hlídá natolik, že nechce, aby na internet unikla byť jediná jeho fotografie.

 

 

 

Ať se ale bude snažit sebevíc, své soukromí jen těžko uchrání. Minimálně před americkou agenturou NSA, která si dovolila sledovat i e-mailový účet mexického prezidenta.

 

 

 

A ještě jedno "velké" odhalení. Sloupkař The New York Times Nick Bilton má od nejmenovaného zdroje z Applu informaci, že nový iPhone ve zlaté barvě byl původně pracovně pojmenovaný po americké celebritce Kim Kardashian. Ornella Štiková a Iveta Bartošová určitě pukají závistí.

 

Související