V podnikovém světě IT je v současnosti asi nejvíce skloňovaným pojmem cloud. Cloud computing může mít celou řadu forem. Kromě základních tří, jimiž jsou IaaS, PaaS a SaaS, se objevuje také celá řada specifických variací, které své názvy našly podle různých oblastí tradičního IT, jež nahrazují "službou". Jaké trendy se v oblasti cloudů v poslední době prosazují?

Například jde o Database as a Service. Pro nasazení databáze existuje několik variant. Můžete si například přenést vlastní server do IaaS cloudu. Nebo využít tradiční databázový server v rámci nabídek PaaS. Alternativou jsou služby Database as a Service, které mohou dobře splnit vaše požadavky. Je třeba ale zvážit, zda chcete požívat tradiční SQL databáze (typicky cloudové implementace známých open source databází, jako MySQL, nebo klasické servery Oracle či Microsoft), nebo tzv. NoSQL alternativy, které nevyžadují příliš velké technické znalosti na straně zákazníka - Microfsoft Table Storage či Amazon DynamoDB.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 60 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu svým přátelům
  • Přístup do on-line archivu od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek?
Dočtěte si ho za 19 Kč.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.