Dosud neznámý případ soukromého domova důchodců, který neplatil za svoje zaměstnance zdravotní a sociální pojištění, může spustit řetězec policejních stíhání.

V březnu soud podle zjištění HN poprvé využil změnu zákona a potrestal celou firmu za to, že si pro sebe nechala pojištění, které svým lidem strhla z platu. Podle nového zákona o trestní odpovědnosti firem za to dostala symbolický trest: musela rozsudek zveřejnit v novinách.

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman v reakci na tento případ uvedl, že žalobci budou po tomto průlomovém rozsudku podobné případy stíhat.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.