Fototgrafii gondoly, která ve stratosféře vypustí dohledatelné moduly podobné "létajícím semínkům", na letošním Designbloku pořídila Jasna Sýkorová. Nápaditému projektu, který je podrobněji popsaný pod odkazem v tweetu, držíme palce. Třeba se semínka, která během dopadu oznámí lovcům svou polohu, uchytí i ve světě.

 

 

 

Výzkumná agentura USA DARPA se mezitím pokouší udělat další krok k "výrobě" univerzálního vojáka. Ve spolupráci s MIT setavují armádní oblek budoucnosti, který nositeli usnadní pohyb se zátěží, bude monitorovat jeho životní funkce a především se ho pokusí aktivně udržet naživu díky novým tekutým ochranným technologiím a systému pro zástavu krvácení. Americká média armádní projekt nazvaný TALOS okamžitě překřtila na oblek komiksového hrdiny Iron Mana. První funkční prototyp se prý objeví už v průběhu příštího roku. Samozřejmě za podmínky, že se do té doby USA vynoří z rozpočtového shutdownu.

 

 

 

Pokud si budete o TALOSu hledat další informace, jen si ho nespleťte s novým stejnojmenným projektem EU - automatickým systémem pro hlídání hranic eurozóny. Propagační video připomíná nízkorozpočtový špionážní thriller.

 

 

Miloš Čermák na stránkách Ekonomu v září popsal příběh amerického bezdomovce, kterého třiadvacetiletý newyorský programátor Patrick McConlogue začal učit programovat. Máme teprve říjen a zmíněný bezdomovec spouští svou první mobilní aplikaci.

 

 

 

Někdy si ale i redaktor technologického webu The Verge (natožpak člověk žijící na ulici) potřebuje odpočinout od vší té technologie obklopující naše životy. "Vypnutí televize, odložení notebooku, zapojení telefonu do nabíječky a čtení papírové knížky. To je pro mě velmi nový koncept," twítnul Chris Ziegler. Mohli bychom se ho samozřejmě zeptat, na čem tweet v daný moment napsal.

 

 

Související