Když přemýšlím o tom, kam se tato země dostala a kam tento národ směřuje, cítím velké obavy. Jsem přitom optimista a souhlasím s tím, že tak dobře a bezpečně jako teď se lidé v této zemi nikdy v historii neměli. Jako člověk, který hodně cestuje, ale propadám rostoucí skepsi z toho, že klesáme v mezinárodním měřítku stále níže podle nejrůznějších kritérií, včetně fotbalových.

Mrazí mě z toho, že na nejvyšší místo v celosvětovém měřítku jsme se s nepřekonatelným odstupem dostali v indexu "neřestí", zpracovaném agenturou Bloomberg podle těžko zpochybnitelných kritérií měřících spotřebu alkoholu, cigaret, drog a rozsah hazardu. Tato informace prolétla médii a odezněla mnohem rychleji než zprávy o zapálené cigaretě v nekuřácké restauraci na Sněžce.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.