Ten děj se opakuje rok co rok a má svůj osobitý půvab. Nejprve se udělí Nobelovy ceny za fyziku, chemii a lékařství - a vhodnost výběru komentují pouze odborníci, hlas lidu moudře mlčí. S udělením Nobelovy ceny za literaturu hodnotitelů přibude a stejně tak nebývá nouze o komentáře k vyhlášení nositele (nositelů) ceny za ekonomii. Ovšem nejlépe si lze ostrovtip samozřejmě brousit na Nobelově ceně míru.

Tomu přece rozumí každý - a přestože ne každý má potřebu se k věci vyjadřovat, hodně lidí to stejně udělá. A nejraději v kritickém duchu. Zažili jsme to vloni po udělení ceny Evropské unii, kdy se v Česku vyrojily šiky zpochybňovačů vyzbrojených tvrdými odsudky a chatrnými argumenty.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.