Miliardář Antonín Koláček se včera v soudní síni snažil zachovat klid. Jakmile předseda tribunálu Jean Luc Bacher nařídil jeho zatčení, Koláček mu trpělivě vysvětloval, že má zdravotní potíže a potřebuje si nejdřív vyřídit několik pracovních věcí.

Touto strategií Koláček dosáhl jediného úspěchu - nemusel hned po vynesení rozsudku nastoupit do vazby. Soud ve švýcarské Bellinzoně ho však poslal na čtyři roky a čtyři měsíce do vězení. Podobné byť o něco menší tresty dostali také další čtyři Češi, kteří koncem devadesátých let organizovali divokou privatizaci Mostecké uhelné. Podle švýcarského soudu podváděli, když potají skoupili akcie polostátní firmy za její vlastní peníze. A nadto zneužili švýcarské banky, přes které se snažili vyváděné stamiliony proprat. "Českému státu způsobili škodu 97 milionů franků (dvě miliardy korun)," stojí v rozsudku.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.