Skupina akcionářů se chce zbavit Billa Gatese! Takhle to stálo v agenturních zprávách -- a zní to jako popis zákeřného spiknutí: osamělý hrdina, osudová zrada a dýka pod pláštěm. Realita je méně efektní a zajímavější.

Sedmapadesátiletý Gates opustil pozici generálního ředitele Microsoftu již v roce 2000. Tehdy si pro sebe vymyslel místo "hlavního architekta", ale i s tím se před pěti lety rozloučil. Ve firmě, kterou založil a proslavil, dnes nezastává žádnou výkonnou funkci, je však nadále jejím největším akcionářem a předsedou správní rady. Obojí je dočasné: Gates se smluvně zavázal postupně snižovat svůj vliv a odprodávat akcie. Jenže teď se našli lidé, jimž připadá, že by změna měla přijít hned. Jejich identita je zatím neznámá, jejich požadavky jasné.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.