Za prvních deset dnů nasbíral čtvrt milionu followerů a to i navzdory tomu, že zatím stihl napsat jen dva bezobsažné tweety, včetně poděkování zákazníkům za fantastický (prodejní) víkend. Daleko zajímavější je procházet krátký seznam účtů, které sám sleduje.

 

Ještě méně aktivní než Tim Cook bude v nejbližších dnech (a možná i týdnech) na Twitteru NASA. I na ni dopadl americký shutdown, kvůli němuž muselo odejít 97 procent zaměstnanců na neplacenou dovolenou. Na to, jestli si musel vzít povinné volno i správci twitterového účtu, nakonec odpověděli followerům oni sami: "Pokud se nás bude týkat shutdown, nebudeme tweetovat. Díky." A tak se i stalo.

 

 

 

A přitom to měl být pro NASA radostný den, shutdown dostala jako "dárek" k 55 narozeninám, k nimž si zároveň sestavila seznam úkolů pro další dekády:

 

 

Zatímco za velkou louží zavření amerických úřadů v souvislosti s komplikovaným rozjezdem zdravotní reformy Obamacare paralyzovalo veřejný život, v Česku se dějí věci. Společnost Google nečekaně oznámila, že v Česku spouští dlouho očekávanou službu Hudba Google Play, která uživatelům nabízí za pravidelný poplatek přístup do rozsáhlé hudební databáze. Představila ji následujícím videem.

 

Pomalu tu začíná vystrkovat drápky i další americký technologický gigant - Amazon, který má v plánu postavit na našem území hned dvě logistická centra.

 

 

Jestli zároveň otevře i dlouho očekávanou českou pobočku svého e-shopu, ale ještě není pořád jasné. Za další sklady hyzdící českou krajinu bychom si to bezpochyby zasloužili.

Související