Buddhistické meditační centrum Lotus sídlí ve 4. patře secesního domu s vyhlídkou na pražské Staroměstské náměstí. Střed Prahy se v létě mění v jednu velkou hospodu, tady ale vládne tichá, usebraná atmosféra, na kterou dohlížejí sochy buddhů. Centrum založil před patnácti lety Luboš Vojtěch, praktikující buddhista a podnikatel: "Chtěl jsem vytvořit meditační prostředí, které tehdy v Praze chybělo."

Lotus je otevřenou informační a komunikační platformou pro praktikující veřejnost, hostující mnichy a učitele meditace. V Čechách působí několik desítek buddhistických skupin, z nichž zhruba dvacet jich prošlo Lotusem.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Ráno hodina meditace, a potom byznys. mezi českými podnikateli se už občas objeví lidé, kteří praktikují buddhismus. Ten sice učí, že věci jsou pomíjivé, a je proto lépe se k nim nepřipoutávat, vydělávání peněz to ale nepřekáží. "Čím méně jste s penězi mentálně svázáni, tím více jich máte šanci vydělat," říká Luboš Vojtěch. Buddhismus ovlivňuje také Martina Holečka a Libora Malého.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.