Na sklonku minulého roku koupili unikátní, památkově chráněné budovy Pivovaru Braník v Praze i okolní nemovitosti noví investoři. Ti museli nejprve areál vyčistit, nyní shánějí nové nájemce a vymýšlejí koncept na využití historických budov - dvou varen, stáčírny a sladovny.

V záměru původního majitele, developera ING Real Estate Development, který plánoval na místě postavit luxusní byty, nechtějí noví majitelé pokračovat. Areál o 52 tisících metrech čtverečních tak nebude mít jednotné využití - vedle skladování, pronájmu kanceláří v někdejší ředitelně hodlá společnost Karamavere (založená skupinou českých privátních investorů) nabídnout zájemcům služby spojené s gastronomií. A do Braníka zamýšlí vrátit i výrobu piva. HN to sdělil zástupce investorů Jan Sachr.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • PIVO OPĚT DO BRANÍKA. Namísto luxusních bytů či průmyslové výroby nejspíš bude v památkově chráněné budově minipivovar. V obrovských sklepích stáčírny, kde dříve zrálo pivo, chce firma Karamavere nově skladovat víno.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.