Americká odnož katarské mediální společnosti Al-Džazíra vysílá ze Spojených států od 20. srpna. Její stanice America sídlí na Manhattanu, v USA má celkem 12 redakcí a 3 vysílací studia a pracuje pro ni téměř osm stovek zaměstnanců.

Rozsahem vybavení a novinářského personálu na území USA se může řadit k americkým televizním zpravodajským esům jako jsou CNN, Fox News nebo MSNBC.

K ambicím stanice při rozjezdu patřilo přesvědčit své diváky, že je tak americká jako její konkurenti. Její pokrytí zpráv o dění v Sýrii to skutečně potvrzuje.

Podle průzkumu Pew Research Center je totiž charakter reportáží a pořadů, které stanice o Sýrii vysílá, velmi podobný jako u konkurence. Nejvíce vysílacího času věnovala, stejně jako ostatní velké zpravodajské televize v USA, debatám o případné intervenci americké armády.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.