Angela Merkelová dosáhla zenitu své moci. Dočkala se srovnání s předchůdcem Helmutem Kohlem, symbolem jedné éry a německého sjednocení.

Nejlepší volební výsledek křesťanských demokratů za uplynulé dvě dekády přinesla Merkelové její politika menších kroků, rozpočtové střídmosti a obratného vysávání programu levicových stran - od rodinných přípěvků až po energetiku.

Výsledek nedělních parlamentních voleb dokládá, jak dokonale se nejvlivnější světová politička Merkelová dokázala strefit do nálad elektorátu. Byl to víc její osobní triumf než úspěch její strany.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.