Majitelé OKD, a tím pádem i 44 tisíc RPG bytů, přišli s nabídkou na odprodej části bytového fondu nájemníkům. Jedná se ale o prodej pouhé stovky bytů a za tržní ceny. Tedy podmínky, které již dříve zástupci nájemníků v čele s předsedou sdružení BytyOKD.cz Romanem Macháčkem odmítli.

A Macháček nesouhlasí ani nyní. "Pokud by majitelé OKD prodali RPG byty nájemníkům za tržní ceny, tak nejenže dostanou mnohonásobek pořizovacích nákladů, ale i víc, než jakou má současné portfolio po vydání dluhopisů hodnotu," řekl v rozhovoru pro IHNED.cz.

Podle mluvčího RPG Petra Handla nabídne vlastník nájemníkům k odkupu asi stovku bytů za tržní ceny. Co takové nabídce říkáte?

My jsme ještě nedostali žádné oficiální stanovisko. Ale takovéto podmínky jsou pro nás nepřijatelné. Nepovažuji to za vstřícný krok a nejsem tu od toho, abych takové nabídky přijímal. Nyní ale plánujeme vyčkat, jak se představenstvo oficiálně postaví k návrhu, který jsme před jednáním v Amsterodamu přednesli my.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru