Tisíce horníků si budou muset hledat novou práci, společnost NWR se totiž rozhodla uzavřít ztrátový závod Důl Paskov. Teď se pouze vyjednává o tom, jestli provoz dolu skončí už v roce 2014, nebo v případě pomoci státu až v roce 2018.

Podle ostravského primátora Petra Kajnara nejsou ale diskuse o státních dotacích na místě. "Vláda to bude dotovat tak jako tak. Jeden nezaměstnaný stojí stát asi 200 tisíc za rok. Když budou v regionu tisíce nezaměstnaných horníků, vyjde to zhruba na miliardu ročně," tvrdí.

Uplatnění by mohli horníci najít například na Karvinsku. OKD, jejímž prostřednictvím NWR vlastní Důl Paskov, zde vyjednává o možném rozšíření těžby.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.