Není automatické, že levicová vláda naplní naše požadavky, říká šéf Odborového svazu KOVO Josef Středula. Odbory v pondělí zveřejnily seznam požadavků na budoucí vládu a nyní čekají, jak se k nim politické strany postaví. Týden před volbami pak doporučí, komu dát hlas.

Budete analyzovat odpovědi a také volební programy stran, ale předpokládám, že největší shodu najdete s levicí.

Je to samozřejmě vysoce pravděpodobné, ale říct něco dopředu je velice složité. Dlouhodobě je to tak, že levicové strany mají blíže k tomu, co je programem Českomoravské komory odborových svazů (ČMKOS). Ale mnohdy se mohou objevit požadavky, že třeba někdo chce z rozpočtu čerpat na nesmyslné věci. Může to být nějaký volební tahák, ale ve skutečnosti to pak rozpočet neunese a má to dopad na všechny. Takže nemůžeme říct: levice skvěle, pravice velmi špatně. Dali jsme jim teď dokument, na který mohou reagovat, a bude záležet na nich. Budeme chtít znát jejich konkrétní kroky.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.