Na jedné straně frustrace a pocit zhoršující se životní úrovně, na druhé pak čím dál profesionalizovanější extremistická scéna, která oslovuje stovky běžných lidí. "Zašlo to daleko. Já sám už odmítám i vtipy o Romech. Myslím, že teď musíme začít vážit každé slovo," popisuje expert na nálady ve společnosti Jan Sládek z Katedry sociologie na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v rozhovoru HN.

HN: V roce 2008 byly tři protiromské demonstrace a letos jich bylo jen za první půlrok 21. Co za tím výrazným nárůstem je a proč tyto akce nyní táhnou až šestkrát více běžných lidí než předtím?

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.