Co nás vlastně dělí od toho, abychom se stali zemí pogromů? Už jen policejní kordony chránící romská ghetta před pochodujícími občany, skandujícími "cikáni do plynu". To je tvrdý závěr. Ale vyplývá z analýz policejních a bezpečnostních složek, podle nichž stále častěji na protiromských pochodech rozzuření "tátové od rodin" převažují nad extremisty, kteří akce svolávají.

Jak k tomu mohlo dojít? Spouštěčem byla hospodářská krize. Její spirála nezaměstnanosti, následné ztráty bydlení, zadlužování a z toho plynoucí beznaděje, pohlcující hlavně Romy, dopadla i na širší vrstvu společnosti. Na obou stranách tak vzrůstá frustrace. Vykolejení stanuli proti vykolejeným.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.