Se současným, nezávislým ruským uměním převážně z Moskvy se v září mohou seznámit Pražané na prvním ročníku festivalu Kulturus. Ten vzniká bez podpory ruského velvyslanectví, zato s účastí několika zásadních osobností současné ruské kultury.

Do Prahy tak přijíždí například vyhlášený divadelní soubor Těatr.doc nebo aktivista Make, v kavárně Fra již minulý pátek vystoupil spisovatel Lev Rubinštejn. "Tématem našeho festivalu je okupace, pojem, který je pro Čechy spojený s tragickou historií a rokem 1968. Jenomže my si ho v Rusku spojujeme s přítomností, protože nám přijde, že v jakési vnitřní okupaci žijeme teď," vysvětlil HN kurátor Anton Litvin.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.