Víc než 80 % internetové populace má svůj profil na některé ze sociálních sítí (např. Facebook, Twitter, lide.cz apod.). Ve věkové kategorii 15–29 let je jich 97 % – tedy téměř všichni. Mezi mladými to vypadá, že kdo není na sítích, jako by nebyl. Počet lidí s vlastním profilem sice s přibývajícím věkem klesá, ale i u nejstarší skupiny 45–59 let jej má víc než 70 %.

Ukazují to výsledky v srpnu zveřejněného výzkumu Českého národního panelu, což je projekt agentur STEM/MARK, NMS Market Research a MEDIARESEARCH.

Co se týká osobních údajů, s jejich uváděním na internetu nemá problém víc než čtyři pětiny osob. Většina internetové populace je však ochotná uvádět jen ty nejzákladnější a nejnutnější údaje.

Nejsdílnější jsou lidé mladší, s rostoucím věkem ochota sdílet osobní informace výrazně klesá. Zveřejnit na internetu svou fotografii neváhá více než čtyři pětiny lidí. Menší zábrany mají opět lidé mladší.

Polovina internetové populace má takovýchto fotek dokonce víc, častěji kromě mladých lidí také lidé s vysokoškolským vzděláním. Co se týče "hanbatých" fotografií, tak toto téma přitahuje 20 % dotázaných. Takovou svou fotku už poslalo přes internet 13 %, láká to 7 % dotázaných.

Častěji jsou to lidé z velkých měst nad 100 tisíc obyvatel, v menších obcích spíše výjimečně. Zatímco občas takovou fotografii pošlou muži všech věkových kategorií, ženy přestávají po třicítce.

Zatím jste si přečetli 100 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.