Větrná elektrárna Riffgat v Severním moři poblíž ostrova Borkum sklízela potlesk už během své stavby. Byl to nebývalý úspěch německých inženýrů, kteří ji vybudovali za pouhých čtrnáct měsíců. Její 150 metrů vysoké turbíny mají dodávat elektřinu do 120 tisíc domácností. Projekt nevypadal zle, prudký vítr tady bičuje otevřené pobřeží celý rok.

Srpnové otevření elektrárny mělo být symbolickým milníkem na cestě Angely Merkelové směrem k alternativním zdrojům, které kancléřka zahájila před dvěma roky, po katastrofě v japonské Fukušimě. Vypadalo to tedy na dobrý důvod k zastávce před volbami, které čekají Německo 22. září.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.