Společnosti v přerodu se budou muset smířit s mediální krajinou, která sama zažívá revoluci. Jak mohou média, už tak pod nesmírným tlakem převratných technologických změn, pomáhat rozvoji demokracie v transformujících se společnostech?

Technologie nám poskytly více moci nad tím, jak konzumujeme informace, a mediální organizace se pilně (a často neúspěšně) snaží pochopit svou novou roli.

V kyberprostoru se může vyjadřovat každý. Moc se přesunula ke spotřebitelům informací, kteří jsou stále častěji také tvůrci obsahu. A ať se nám to líbí, nebo ne, mediální společnosti už nemají monopol na pravdu. Média jsou všechno to, co lidé chtějí číst, sledovat nebo co chtějí poslouchat - bez ohledu na zdroj, ať jsou jím amatéři, či profesionálové. Zároveň chtějí mít informace okamžitě k dispozici na jakémkoli zařízení - v mobilních telefonech, tabletech, laptopech a čím dál častěji na televizních obrazovkách s velkými úhlopříčkami.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru