Ten kus louky mezi hokejovou halou a českobudějovickým sídlištěm Máj už mohl být dávno nejnavštěvovanějším místem regionu. Chvíle, kdy tu bude namísto rozpadajících se kasáren a hromady suti stát nejlepší koncertní hala v Česku a také kus nejmodernější tuzemské architektury, se však čím dál více vzdaluje.

Jihočeská společnost přátel hudby, která celý projekt řídí, už sice na komplexu dvou sálů pro 1400 lidí pracuje pět let, prakticky je ale pořád na začátku. Teprve před pár týdny totiž sdružení získalo k jedenapůlhektarovému pozemku zvanému Čtyři dvory územní rozhodnutí. To nejdůležitější je ale stále čeká: najít investora, který do objektu, jehož skicu načrtl v letadle v roce 2008 architekt Jan Kaplický, nalije dvě miliardy korun.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.