Dvacetiletý nástrojař Jiří Hušek vbíhá s davem lidí, rozháněným pomocí vodních stříkaček, na pražské náměstí republiky. Je pozdní odpoledne 21. srpna 1969. Střety mezi armádou a demonstranty proti okupaci země ruskými vojsky vrcholí. Na barikádu z dlažebních kostek, kterou podpírá kompresor, najíždějí obrněné transportéry. Z kompresoru je vmžiku změť železa. V mraku slzného plynu se vynořují příslušníci lidových milicí se samopaly. Ozve se střelba. Hušek pocítí úder do hrudi a hned nato vytryskne ze zasaženého místa krev.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.