Skončila krize, neskončila krize? Máme být optimisté, nebo raději opatrní ohledně vývoje ekonomik střední Evropy? Jednoznačnou odpověď ekonomové, politici ani podnikatelé na každoročním Ekonomickém fóru v jihopolské Krynici v prvním zářijovém týdnu nedali, i když se politici v čele s polským premiérem Donaldem Tuskem snažili o co nejpozitivnější přístup.

Co bylo ale znovu a možná více než kdykoli předtím zarážející a vystoupilo na povrch, je, jak moc jsou ekonomiky střední Evropy stále závislé na rozhodnutích, náladách a přístupech politiků. Po více než dvaceti letech budování kapitalismu a volného trhu by se dalo očekávat, že byznys se bude chovat vůči politikům nezávisleji, a na druhé straně, že si politici nedovolí takové nápady jako třeba Jaroslaw Kaczyński, který z pódia desítkám přítomných podnikatelů oznámil, že jim jeho strana v případě volebního vítězství zvýší daně. A ještě k tomu tvrdí, že Polsko potřebuje silnější stát.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.